Az XFP, SFP és SFP + közötti különbség

Kulcskülönbség: SFP, SFP + és XFP, minden olyan adó-vevő típusra utal, amely egy kapcsoló vagy egy bizonyos hálózati eszköz speciális portjához van csatlakoztatva. Ezeket az adó-vevőket a távközlés és az adatátvitel területén használják. Az XFP 10 gigabites kisformátumot jelent. Általában 850 nm, 1310nm vagy 1550 nm optikai hullámhosszon (színek) működnek. Az XFP megfelel az XFP MSA megállapodásnak. Az SFP protokoll specifikációi az IEEE802.3, SFF-8472 szabványon alapulnak. Az SFP + modulok kisebbek, mint az XFP. Az SFP + száloptikás adó-vevő megfelel az IEEE 802.3ae, SFF-8431 és SFF-8432 szabvány szerinti protokollnak.

Az XFP (10 Gigabit Small Form Factor Pluggable) szabvány az adó-vevő számára. Ez a típusú adó-vevő nem függ a protokolltól. Általában 850 nm, 1310nm vagy 1550nm-es optikai hullámhosszon működik. Az XFP-hez tartozó modulok forró cserélhetők, ami azt jelenti, hogy a számítógépes rendszerelemek cseréjének funkciója a rendszer leállítása nélkül végrehajtható. Az XPF specifikációit az XFP Multi Source megállapodás csoport fejlesztette ki.

Az „SFP” a „Small Form-factor Pluggable” kifejezés. A leggyakrabban a Gigabit Ethernet alkalmazások gyors Ethernet-jében használatos. Ezek képesek akár 4, 25 Gbps sebesség elérésére is. Egy hálózati eszköz alaplapját (egy kapcsoló, útválasztó, média konverter vagy hasonló eszköz) egy száloptikai vagy rézhálózati kábelhez csatlakoztatja. Ezt az SFP adó-vevő több forrásból álló megállapodás határozza meg.

Az SFP + az SFP szabvány kiterjesztése. Lehetősége van a 10 Gb / s sebesség vagy a rostnál nagyobb sebesség elérésére. Az SFP + termékcsaládba tartoznak a ketrecek, csatlakozók és rézkábelek is. Az SFF-8431 teljesítménykövetelményeihez hasonló, és támogatja a 8G Fiber Channel és a 10G Ethernet alkalmazásokat is. Az SPF + különböző előnyökkel jár. Ez egy kompaktabb faktorcsomag, mint az XFP-hez képest. Az SFP + költsége is kisebb, mint az XFP-nél.

Az XFP, SFP és SFP + összehasonlítása:

XFP

SFP

SFP +

Áll a

10 gigabites kis formájú tényező

Kicsi alak-faktor Pluggable

Kis formás tényező Pluggable plusz (standard űrlap)

Adatsebesség

10 G

155m / 622M /

1, 25 g /

2.5G / 3G /

4, 25 g

6G / 8, 5 g / 10G

feltételek

Kettős rost

Egyetlen szál / WDM

CWDM

DWDM

Kettős rost

Egyetlen szál / WDM

CWDM

DWDM

Kettős rost

Egyetlen szál / WDM

CWDM

DWDM

Távolság

220m / 300m /

2km / 10km /

20km / 40km /

60km / 80km /

120km

300m / 2km /

10km / 15km /

20km / 40km /

60km / 80km /

100 km / 120 km /

150km

220m / 300m /

2km / 10km /

20km / 40km /

60km / 80km

hullámhosszak

850nm / 1310nm / 1550nm

1270nm / 1330nm

1270nm-1610nm

ITU17 ~ ITU61

850nm / 1310nm / 1550nm

1310nm / 1490nm / 1550nm

1270nm-1610nm

ITU17 ~ ITU61

220m / 300m /

2km / 10km /

20km / 40km /

60km / 80km /

120km

(A táblázatot a sopto.com webhelyről vettük)

Ajánlott

Kapcsolódó Cikkek

  • a különbség köztük: A bal agy és a jobb agy közötti különbség

    A bal agy és a jobb agy közötti különbség

    Főbb különbség: A bal-agy olyan funkciókat hajt végre, mint a nyelv, a logika, a kritikus gondolkodás, a számok és az érvelés. A jobb oldal olyan funkciókat lát el, mint az arcok felismerése, érzelmek kifejezése, zene, érzelmek olvasása, szín, képek, intuíció és kreativitás. Szinte minden élő szervezetben az agy egy idegrendszer központja és fontos szerepet játszik. Felelős az összes olyan tev
  • a különbség köztük: Az Ajax és a jQuery közötti különbség

    Az Ajax és a jQuery közötti különbség

    A legfontosabb különbség: Az AJAX az Asynchronous JavaScript és XML. Ez egy webfejlesztési programok csoportja, amelyeket weboldalak tervezésére használnak. A programok interaktív webes alkalmazásokat hoznak létre az XHTML kombinációjával az alapvető programozáshoz, a CSS for stylinghoz, a DOM-hoz az interakcióhoz, az adatcseréhez az XML és az XSLT, XMLHttpRequest és JavaScript használatával. A jQuery viszont töb
  • a különbség köztük: A törvény és a szabály közötti különbség

    A törvény és a szabály közötti különbség

    Főbb különbség: A törvények valójában olyan szabályok és iránymutatások, amelyeket a szociális intézmények a magatartás szabályozása érdekében hoznak létre. Ezeket a törvényeket kormányzati tisztviselők végzik. A törvényeket mindenkinek be kell tartani, beleértve a magánszemélyeket, csoportokat és vállalatokat, valamint a közéleti személyeket, szervezeteket és intézményeket. A törvények előírásokat, eljárásokat
  • a különbség köztük: A Windows Mobile és a Windows CE közötti különbség

    A Windows Mobile és a Windows CE közötti különbség

    Főbb különbség: A Windows Mobile az okostelefonok és a zsebszámítógépek operációs rendszereinek családja. A Windows Mobile már megszűnt, a Windows Mobile végleges verziója pedig 6.5.5. A Windows CE egy valós idejű operációs rendszer a beágyazott rendszerek számára a Microsoft számára. Windows Embedded Compac
  • a különbség köztük: Az XML és a HTML közötti különbség

    Az XML és a HTML közötti különbség

    Kulcsfontosságú különbség: az XML az Extensible Markup Language (Extensible Markup Language) kifejezés. A W3C által kifejlesztett specifikáció. Ez kifejezetten webes dokumentumokhoz készült jelölőnyelv. Meghatározza a dokumentumok kódolására szolgáló szabályrendszert olyan formátumban, amely mind az ember által olvasható, mind a géppel olvasható formátumban van. A HTML jelentése a Hyper
  • a különbség köztük: A Canola Oil és a növényi olaj közötti különbség

    A Canola Oil és a növényi olaj közötti különbség

    Főbb különbség: A repce és a növényi olaj olyan növényi alapú főzőolajok, amelyek a megfelelő forrásokból származnak. repce vagy repce és más növényi források, például diófélék, hüvelyesek, magvak és gyógynövények. A repceolaj egészségesebb, mint a növényi olaj omega3 és omega 6 tartalma miatt. Míg a növényi olajok nagy fajtákbó
  • a különbség köztük: A közvetlen és reprezentatív demokrácia közötti különbség

    A közvetlen és reprezentatív demokrácia közötti különbség

    Főbb különbség: A közvetlen demokráciában a nagyközönség meghatározza azokat a törvényeket és politikákat, amelyeken keresztül az emberek irányíthatók. Minden állampolgárnak egy szavazata van, amit a törvény ellenében vagy ellen. A képviseleti demokrácia alatt az emberek olyan képviselőket választanak, akiknek feladata a törvények és politikák létrehozása. A választott képviselők a nyilván
  • a különbség köztük: A küldés és a küldés közötti különbség

    A küldés és a küldés közötti különbség

    Kulcskülönbség: a „Despachar” a spanyol „despachar” szóból származik, ami azt jelenti, hogy „gyorsan küldeni”, és a „diszpécserés” az olasz „dispacciare” szóból származik, azaz a „feladásra”. A kettő között nincs különbség a kiejtés vagy a definíció szempontjából. A „kiküldetés” szó fölé kerülve automatikusan f
  • a különbség köztük: Különbség a HTC First és a Samsung Galaxy Grand között

    Különbség a HTC First és a Samsung Galaxy Grand között

    A legfontosabb különbség: a HTC First az első olyan telefon, amelyet a Facebook Home felhasználói felületén fog megjelenni. A telefont a Qualcomm MSM8930 Snapdragon 400 1, 4 GHz-es Dual-core Krait és egy 1 GB RAM biztosítja. A Samsung Galaxy Grand egy középkategóriás okostelefon, amelyet a Samsung Corporation indított. A telefon 1,

Szerkesztő Választása

A PNG és a JPG közötti különbség

A legfontosabb különbség: a PNG a hordozható hálózati grafika. A grafikus adatcsere-formátum (GIF) javított és nem szabadalmaztatott helyett jött létre. A JPG a JPEG-kép fájlformátuma. A JPEG a leggyakrabban használt fényképformátum. Ez kifejezetten alkalmas színes fényképek vagy sok keverék vagy színátmenettel rendelkező képek számára. Számos különböző fájlformá