A tengeri só és a só különbsége

Főbb különbség: A tengeri sót a tengervíz elpárologtatásával kapjuk. A só a halit formájában ismert ásványi anyag formájában kapható. A tengeri só finom szemcsék vagy nagy kristályok formájában áll rendelkezésre. Másrészt a kőzet só nagy kristályos só.

A tenger és a szikla két különböző típusú só. Valójában minden só nátrium-kloridot tartalmaz. A tengeri só a tengervízből származik, ezért tengeri vízként ismert. A víz általában a nap alatt történő hidratálásával nyerhető. Mindig van lehetőség a szennyeződések összekeverésére a tengeri sóval. Ezért a tiszta víz és a szűrési módszereket kevesebb szennyeződést tartalmazó tengeri só előállítására használják.

Elsősorban 30, 59% nátrium-ionból és 55, 03% kloridionból áll, valamint más ionokkal, például magnéziummal, kalciummal, káliummal, stb. A pelyhesített tengeri só komplex ízű.

A só egy másik típusú só, amelyet ásványi "halit" formájában kapunk. NaCl-ot is tartalmaz, de gipsz és sylvite szennyeződése is van. Ez szilárd formában található, és mivel ásványi formában található, bányászik. Ezek a rack-sók lerakódásai száraz tóágyakban, zárt öbölben és száraz területeken található torkolatokban találhatók.

A tengeri só és a só tehát különbözik egymástól. Mivel a tengeri só a tengervízből származik, hajlamos az óceán ízét vagy tangját hordani. A tengeri sót általában általános célú sóként használják. A szikes só különböző méretben kapható. Nagyon olcsó, ezért nagy mennyiségű só szükséges. A sziklás só íze erősebb, mint a tengeri só enyhe íze.

A tengeri só és a só összehasonlítása:

Tengeri só

Kősó

Meghatározás

A tengervíz elpárologtatásával keletkezik

Ez ásványi anyag formájában van

Elhelyezkedés

Általában a Földközi-tengerből származik

Általában az Egyesült Államokban bányászik

Struktúra

A kristályos só finom vagy durva formában lehet. A flake tengeri só puszta és piramis alakú pelyhek formájában van. Színe fehér, rózsaszín, fekete, szürke vagy bármely más lehet, attól függően, hogy honnan származik, és milyen típusú szennyeződéseket tartalmaz

Nagy és vastag, nem egyenletes kristályok. A szennyeződések miatt szürkés színű lehet

Használat

Élelmiszerekben használatos. Gyógykezelésekben, pedikűrekben stb. Használják. A húsokat és a tenger gyümölcseit is megőrzik

Általában olyan esetekben használatos, ahol nagy mennyiségű sót igényel, mint a fagylaltok készítése és a dörzsölés. Nem előnyös, ha közvetlenül az élelmiszerre használják

Tengeri só

Enyhe szívesség

Erős íz

Ajánlott

Kapcsolódó Cikkek

  • népszerű összehasonlítások: A vásárlás és a vásárlás közötti különbség

    A vásárlás és a vásárlás közötti különbség

    Kulcsfontosságú különbség: Lényegében mindkét kifejezés azt jelenti, hogy valamit pénz ellen szereznek. A vásárlást azonban általános kifejezésnek tekintik, amelyet leggyakrabban a mindennapi árukra és árukra utalnak. A vásárlást azonban inkább a hivatalos vásárlásnak tekintik. A vásárlás és a vásárlás
  • népszerű összehasonlítások: Az óvodai és nappali ellátás közötti különbség

    Az óvodai és nappali ellátás közötti különbség

    Főbb különbség: Az óvodai előkészítő oktatás a három és öt év közötti gyermekek számára, amely bemutatja őket az iskolai oktatás környezetébe. A nappali gondozás olyan gyermek cselekedete, akit a gyermek szülője vagy törvényes gyámja távollétében ellát. Az iskoláskor előtti iskola az iskolai oktatás előtti oktatás. Az óvodát a világ különböző országa
  • népszerű összehasonlítások: Az AM és az FM közötti különbség

    Az AM és az FM közötti különbség

    Kulcskülönbség: az amplitúdó moduláció (AM) a jel erősségének megváltoztatásával továbbítja a hangot. A frekvencia moduláció (FM) a jel frekvenciájának megváltoztatásával továbbítja a hangot. A tizenkilencedik század végén az emberek felfedezték, hogy a hangot át lehet közvetíteni a rádióhullámokon, így elkezdődött a rádió kora. A rádió a huszadik század első nyolcv
  • népszerű összehasonlítások: A DVR és a DVD közötti különbség

    A DVR és a DVD közötti különbség

    Főbb különbség: A DVR egy felvevő, míg a DVD egy tárolóeszköz. A DVR (Digital Video Recorder) egy általános fogyasztói eszköz, amely élő videofelvételként rögzíti a videót. Néha személyes videofelvevőnek (PVR) is nevezik. A videó felvehető az USB flash meghajtóra, az SD memóriakártyára és az SSD-re vagy más helyi vagy hálózati tárolóeszközre. Kívánatos funkciókat biztosít, min
  • népszerű összehasonlítások: Az XFP, SFP és SFP + közötti különbség

    Az XFP, SFP és SFP + közötti különbség

    Kulcskülönbség: SFP, SFP + és XFP, minden olyan adó-vevő típusra utal, amely egy kapcsoló vagy egy bizonyos hálózati eszköz speciális portjához van csatlakoztatva. Ezeket az adó-vevőket a távközlés és az adatátvitel területén használják. Az XFP 10 gigabites kisformátumot jelent. Általában 850 nm, 1310n
  • népszerű összehasonlítások: Az idézetek, idézetek és mondások közötti különbség

    Az idézetek, idézetek és mondások közötti különbség

    Főbb különbség : A definíciók szerint mind az idézőjelek, mind az idézetek ugyanazt jelentik, és olyan kifejezést vagy átjárót definiálnak, amelyet egy könyvből, versből, játékból stb. Vettek fel, amelyeket beszélnek vagy emlékeznek, különösen egy pont vagy egy illusztrálására vagy támogatására. érv, míg a mondás úgy van megh
  • népszerű összehasonlítások: A fruktóz, a glükóz, a laktóz, a maltóz és a szacharóz közötti különbség

    A fruktóz, a glükóz, a laktóz, a maltóz és a szacharóz közötti különbség

    Főbb különbség: A glükóz és a fruktóz monoszacharidok, míg a laktóz, maltóz és szacharóz diszacharidok. A glükóz aldehidként van besorolva, míg a fruktóz mint keton. Két glükózegységet kombinálunk maltóz képződésre. A szacharóz fruktóz és glükóz kombinációjával képződik. A laktóz galaktózból és glükózból á
  • népszerű összehasonlítások: A Blackberry Q10 és a Blackberry Z10 közötti különbség

    A Blackberry Q10 és a Blackberry Z10 közötti különbség

    Főbb különbség: A BlackBerry Q10 egy 3, 1 hüvelykes AMOLED kapacitív érintőképernyővel rendelkezik, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy érintéssel hozzáférjenek az adatokhoz és súlya körülbelül 139 gramm. A képernyő alatt van egy teljes QWERTY billentyűzet, amely hasonló a régi BlackBerrys-hez. A készülék 1, 5 GHz-es Corte
  • népszerű összehasonlítások: A protein és a Mass Gainer közötti különbség

    A protein és a Mass Gainer közötti különbség

    Főbb különbség: A fehérjék a testszövetek elsődleges építőkövei. 20 esszenciális aminosav alkotja az emberi szervezetben szükséges fehérjéket. A tömeggyarapítót alapvetően a kalóriaigények kielégítésére használják. Hasznos azoknak, akik súlyt akarnak szerezni. A mai világban az emberek azt akarják, hogy minden pontosan és könnyen elérhető legyen, még akkor is, ha a testépítés, a testmozgás, a fogyás vagy bármi más. Így a legrégebbi és legnépszerűbb étrend-k

Szerkesztő Választása

Különbség a Tylenol és az Advil között

Főbb különbség: A Tylenol hatóanyaga az acetaminofen, amely paracetamolként is ismert. Az Advil hatóanyaga az ibuprofen. A tylenol és az Advil gyógyszerek a leggyakrabban a fájdalom és a láz enyhítésére használatosak. Mindkettő elérhető a számlálón. Azonban vannak különböző kémiai szerkezetek és különböző mellékhatások. A Tylenol hatóanyaga az acetamin